Politica de cookie

Politica de cookie

Aceasta politica se refera la cookie-urile si la tehnologiile similare folosite, in website-ul scoaladehr.ro , proprietatea Inedit Partner Concept SRL, cu sediu social in judetull Ilfov, str. Rasaritului 26C, Pantelimon, cod postal 077145, cu numar de ordine in Registrul Comertului J23/4478/2019, cod unic de inregistrare fiscala 41752035, telefon +40 746 335 269, email info@scoaladehr.ro
(denumita in continuare Scoala de HR).

Cookie-urile sunt folosite pentru urmatoarele scopuri:

  • de functionare a site-ului;
  • de analiza a comportamentului vizitatorilor site-ului;
  • pentru publicitate.

Aceasta politica vine in completarea Politicii de protectie a datelor personale si a Termenilor si conditiilor

CE SUNT COOKIE-URILE SI LA CE SUNT FOLOSITE

Cookie-ul este un fisier de mici dimensiuni, format din litere si numere, care va fi stocat pe device-ul utilizatorului de pe care se acceseaza internetul. .

Cookie-urile genereaza retinerea anumitor setari si actiuni marind viteza de incarcare a paginilor la urmatoarele vizite.

Cookie-urile asigura utilizatorilor o experienta placuta de navigare si ne ajuta sa oferim servicii mai adaptate utilizatorilor, cum ar fi preferintele in materie de confidentialitate sau cosul de cumparatur. .

Cookie-urile sunt utilizate si la realizarea statisticilor anonime cu privire la modul in care un utilizator foloseste site-ul nostru, permitandu-ne astfel sa imbunatatim experienta de navigare.

CE COOKIE-URI FOLOSIM?

Folosim urmatoarele tipuri de cookie-uri

Cookie-uri functionale

Acestea sunt esentiale pentru buna functionare a site-ului, fiind setate pe dispozitivul tau la accesarea site-ului sau in urma actiunilor efectuate in site, dupa caz. Poti seta browser-ul pentru a bloca cookie-urile, insa in acest caz anumite sectiuni ale site-ului nu vor functiona corect.

Cookie-uri de analiza

Folosim Google Analytics pentru analiza comportamentului utilizatorului.

Aceste cookie ne spun daca ai mai vizitat acest site pana acum, ce pagini accesezi, cat timp petreci pe site-ul nostru, precum si limba, regiunea, tipul browserului si al device-ului.

Atat timp cat nu esti inregistrat pe acest site, acest cookie nu poate fi folosit pentru a identifica persoanele fizice, ele sunt folosite doar in scop statistic.

Daca esti inregistrat putem sti, de asemenea, detaliile pe care ni le-ai furnizat, cum ar fi adresa de e-mail si username-ul – acestea fiind supuse confidentialitatii si prevederilor din Termeni si conditii si Politica de protectie a datelor personale cookie-uri pentru publicitate.

BLOCARE COOKIE-URI

In cazul in care doresti sa blochezi cookie-urile, o poti fdace din setarile browserului web insa unele functionalitati ale site ului vor fi oprite.

Dezactivarea cookie-urilor nu inseamna ca nu veti mai primi publicitate online ci doar ca aceasta nu va mai putea tine cont de preferintele si interesele tale., ca urmare a comportamentului de navigare.

Cookie-urile nu solicita informatii cu caracter personal pentru a putea fi utilizate si, in multe cazuri, nici nu identifica personal utilizatorii de internet. Exista insa situatii cand datele personale pot fi colectate prin utilizarea cookie-urilor pentru a facilita anumite functionalitati pentru utilizator sau pentru a oferi utilizatorului o experienta mai adaptata preferintelor sale. Astfel de date sunt criptate intr-un mod care face imposibil accesul persoanelor neautorizate la ele.Mai multe informatii despre cookie-uri gasesti pe All about cookies.

Ne poti contacta in orice moment in legatura cu politica de cookie si protectia datelor cu character personal:
Prin email info@scoaladehr.ro
Prin telefon +40 746 335 269,
Prin posta sau curier la adresa: str. Rasaritului 26C, Pantelimon, jud. Ilfov, cod postal 077145

Buy now